Kauza káva s mlékem

Ve francouzštině znamená Kafe s mlékem (Café au lait) příklad nádherně poetického idiomu, totiž krásnou ženu, jejíž rodiče tvořili smíšený pár, totiž jeden rodič  bílý, druhý barevný (snad  jsem politicky korektní).

V češtině je to jednodušší – kafe s mlíkem je prostě kafe s mlíkem. Ale jednodušší jen zdánlivě. Pokud jste si totiž dosud relaxovali u šálku kávy se smetanou či mlékem, buď jste dosud neobdrželi následující zprávu, anebo patříte do kategorie rozumných spotřebitelů, kteří e-maily tohoto typu splachují rovnou do koše:

Zpráva z elektronických médií

Káva s mlékem ???  NE !!!!! Vezměte si k srdci VAROVÁNÍ !!!!   

Nesměl jsem o tom psát, protože by to vzbudilo paniku mezi českým  i slovenským lidem!  

Betalactoglobulin nacházející se v kravském mléce se s kofeinem navazuje na sloučeninu, která dráždí sliznici tlustého střeva a napomáhá ke vzniku rakoviny v této lokalitě!!! Proto jsme jedni nejvíce postiženi na světě rakovinou tlustého střeva a konečníku.       

Celé "varování" vám zprostředkováváme Zde. Dočtete se, nejen že obchody jsou toho (kafe s mlíkem) doslova plné, ale i co všechno káva s mlékem v našem organizmu způsobí. Je nasnadě, že nic dobrého.  

Odborné stanovisko nabízíme Zde.

My ve Sdružení českých spotřebitelů si nepochybně do šálku s kávou, budeme-li mít chuť, i na příště bez obav přilijeme mléko. Panice tedy rozhodně nepodlehneme.